BÁRA HRZÁNOVÁ A CONDURANGO
 
  27.04.2017
BÁRA HRZÁNOVÁ A CONDURANGO
CONDURANGO je projektem Báry Hrzánové, které vzniklo v polovině osmdesátých let minulého století na pražské divadelní fakultě jako folkové sdružení mladých herců.
V této sestavě folkové kvarteto CONDURANGO působilo na české scéně bezmála třicet let. V současné době se soubor rozšířil o další hudebníky a výrazně omladil. Kromě původních členů folkového sdružení Báry Hrzánové (zpěv, percussion), Ivoše Nováka (kytary, zpěv) a Míly Šikoly (violoncello), v CONDURANGU dále působí fenomenální akordeonista, zpěvák a skladatel Mário Bihári, vynikající hudebník, trumpetista a zpěvák Nicholas Roy Arthofer a bezchybná rytmická sekce „z francouzského lycea“ Tonda Holub (housle, basa, ukulele) a Matyáš Mejzr (bicí).
Svojí tvorbou se dá CONDURANGO těžko zařadit, rozsah je široký od folku, šansonu, přes latinu, čardáše až po čirý „bigbeat“…
Přijďte si poslechnout nezaměnitelný souzvuk „balkánské pohřební kapely“ houslí, akordeonu, trubky a čisté vokály Báry, Mária a Nicholase. Zážitkem z tohoto koncertu, současně podpoříte Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

PŘEDPRODEJ OD 6.3.2017 POUZE FYZICKY NA INFOCENTRU.

Kulturní program KIS


GHOST IN THE SHELL (Kino Národka)
02.05.2017
GHOST IN THE SHELL
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Film USA *** Akční, sci-fi *** 106 min *** Přístupný od 12 let *** 2D *** Titulky
Major je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak.
CESTA ČLOVĚKA (Město Prachatice)
02.05.2017 - 30.05.2017

Organizátor: ZUŠ PRACHATICE
Základní umělecká škola v Prachaticích, výtvarný obor, se široké veřejnosti představí výstavou, která je zaměřená především na poznávání, prožívání a vývoj člověka v různých výtvarných technikách.
Vernisáž výstavy proběhne 2.5.2017 od 17.00 hodin.
Zimní zahrada MěÚ Prachatice
Julie Steinová, Sam Bobrick: SHELDON A JEHO MATKA PANÍ LEVINOVÁ (Městské divadlo)
03.05.2017
Julie Steinová, Sam Bobrick: SHELDON A JEHO MATKA PANÍ LEVINOVÁ
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 300,- balkon / 350,- přízemí
Divadlo v Řeznické
Předplatné JARO 2017 - Řada A

Tato inscenace nás zavede mimo jiné do Tibetu, Severní Dakoty či Arizony a oba hrdinové se snaží pochopit jejich komplikovaný vztah. Nakonec zjišťují, že k tomu, aby byli dokonale šťastni, nebudou od sebe nikdy dostatečně daleko. Upozornění pro diváky: Během představení jsou používány efekty stroboskopu!

Hrají: Naďa Konvalinková, Jan Zadražil
Režie: Viktor Polesný
Donald Churchill: CHVILKOVÁ SLABOST (Městské divadlo)
04.05.2017
Donald Churchill: CHVILKOVÁ SLABOST
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 300,- balkon / 350,- přízemí
Divadlo v Rytířské
Předplatné JARO 2017 - Řada B

Audrey a Tony. Tony a Audrey. Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu. On, úspěšný kameraman z reklamky, čerstvě oženěný s podstatně mladší dívkou, s níž právě čeká dítě. Ani ona na první pohled nestrádá – od svatby s jejím novým partnerem ji dělí už jen tři dny. Bývalí manželé přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat, aby se podělili o nábytek a jiné cennosti.
Přijíždějí se vším zdánlivě vyrovnaní a smíření, s nadějnou vyhlídkou na své nové životy.
Navíc jejich společné setkání s odstupem času jenom potvrdí, že se nemohou vystát. Nemohou si říct ani dvě slova, aby si vzájemně nevlítli do vlasů.
Přesto se pustí do úklidu chalupy a na povrch začnou vyplouvat dosud nezjevené skutečnosti – a Audrey s Tonym dojde, že pořádek si musejí udělat především ve svých vztazích.
Podlehnou této "chvilkové slabosti" a přehodnotí své dosavadní životní postoje a názory na toho druhého? A jak tím vším zamíchá jejich osmnáctiletá, rebelská dcera Lucy?
Situace se komplikuje a vše dopadne jinak, než by divák předpokládal. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování.

Hrají: Petra Špalková, David Matásek, Sandra Černodrinská
Režie: Petr Hruška
ZTRACENÉ MĚSTO Z (Kino Národka)
04.05.2017

Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Film USA *** Dobrodružný, akční, životopisný *** 141 min *** Přístupný od 12 let *** 2D *** Titulky
V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, neko-nečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle.
VZPOMÍNKOVÁ JÍZDA K OSVOBOZENÍ JIHOZÁPADNÍCH ČECH (Velké náměstí)
07.05.2017

Organizátor: Město Prachatice
Čas: 14:00
I v letošním roce si Město Prachatice ve spolupráci s klubem přátel čtvrté obrněné divize Prácheňska připomene dny osvobození a to spanilou jízdou po stopách Československé samostatné
4.obrněné brigády.
BALERÍNA (Kino Národka)
09.05.2017

Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 17:00
Film Francie, Kanada *** Animovaný, Dobrodružný, Rodinný *** 89 min *** Přístupný *** 2D *** České znění
Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech.
ČERTI (jiný provozovatel)
11.05.2017 - 22.10.2017

Organizátor: Muzeum české loutky a cirkusu
Výstava tematicky navazuje na úspěšnou výstavu Vodníci, instalovanou v prachatickém Muzeu české loutky a cirkusu v roce 2016. Zaměřena je rovným dílem na dětského i dospělého diváka. Fotografie, scénické a kostýmní návrhy, makety, kostýmy, cedule a programy připomínají častý a originální výskyt čerta na českém divadelním jevišti. Návštěvníci mohou nahlédnout do tajemného Pekla obydleného loutkovými čerty a plnit nejrůznější čertovské úkoly.
Vernisáž výstavy se koná 11. 5. 2017 od 16 hodin. Vystoupí studentky SPgŠ Prachatice s pohádkou O kováři Ilmarinovi a čertovské nevěstě. Od 18 hodin navazuje koncert prachatického pěveckého sboru Maraveja.
PŘES KOSTI MRTVÝCH (Kino Národka)
11.05.2017

Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Film Polsko, ČR, SR *** Krimi, Drama *** 128 min *** Přístupný od 12 let*** 2D *** Titulky
Skrze energickou a značně excentrickou postavu Janiny Dušejkové, učitelky angličtiny v důchodovém věku, sledujeme vzrůstající hrůzu malé osady na polsko-českém pohraničí, ve kterém se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky nebo motivu. Hrůza a zděšení z vražd kontrastují s obecným nezájmem, který doprovází masové vybíjení divoké zvěře v právě probíhající lovecké sezóně. Dušejková je nejen milovnicí zvířat, ale také ochránkyní všech divných a 'jiných' obyvatel Kłodzké kotliny, kde se příběh odehrává. Skrze Dušejkovou začínáme v příběhu postupně odhalovat, kdo stojí za prapodivnými vraždami a jak souvisí s vyvražďováním zvěře.
Přednáška: Česko-německé vztahy v době předbělohorské (jiný provozovatel)
11.05.2017
Přednáška: Česko-německé vztahy v době předbělohorské
Organizátor: PRACHATICKÉ MUZEUM
Čas: 17:00
Přednáška v rámci cyklu ČESKO – NĚMECKÉ VZTAHY V ČECHÁCH od počátků historie do dnešních dnů.
Přednáší Prof. Dr. Petr Vorel, CSc., Univerzita Pardubice
SMUTNÁ PRINCEZNA (Městské divadlo)
12.05.2017

Organizátor: KIS + DDM Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 17:00
Vstupné: 30,-
Podivné divadlo při DDM Prachatice
Veselá pohádka o smutné princezně zpracovaná podle filmové pohádky Šíleně smutná princezna v podání dětských herců vypráví příběh o princi a princezně ze sousedních království, kteří spolu mají uzavřít sňatek, aby se jejich království spojila a už nikdy mezi nimi nevyvstal důvod k válce. Protože jsou ale obě královské děti paličaté a chtějí si svého partnera vybrat samy, vymyslí plán. Princ uteče svému otci při cestě za princeznou, aby zjistil, jaká skutečně je, a princezna hraje smutnou, aby si nemusela vzít za manžela toho, koho vlastně miluje.

PŘEDPRODEJ OD 18.4.!
Gérard Bitton, Michel Munz: SMÍM PROSIT? (Městské divadlo)
14.05.2017
Gérard Bitton, Michel Munz: SMÍM PROSIT?
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 300,- balkon / 350,- přízemí
Činoherní studio Bouře
Přadplatné JARO 2017 - Řada A

Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější. Svižná komedie, která nabízí vtipné dialogy a krásné herecké příležitosti.
FEŠÁCI - 50 let na scéně (Městské divadlo)
15.05.2017
FEŠÁCI - 50 let na scéně
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 300,-
Fešáci slaví letos 50. výročí založení souboru ( založeni 22.12.1967) .

Dne 1.5.2017 vydávají u firmy Supraphon výběrové 2 CD a vyjíždí na turné po české a slovenské republice.

Během koncertu zazní ty nejslavnější písně, které skupinu proslavily.

Jako host koncertu vystoupí i dcera Michala Tučného Michaela Tučná, která zazpívá písně svého slavného otce.

Michal Tučný by se letos dožil 70 let ! U kapely Fešáci působil v letech 1974 až 1980 .

Během této doby vznikly slavné písně jako Lojza a Líza, Prodavač, Sundej z hodin závaží, Já tajně cvičím atd. Kapela na Michala vzpomene několika jeho písněmi jak z období u Fešáků tak Tučňáků.

Koncert je tedy jak píši sestaven za slavných ,,fešáckých“ písní, písní Michala Tučného a je doprovázen skvělým mluveným slovem hlavního dramaturga Country Radia Pavlem BEZIM Bezouškou.

Diváci se dozví i něco málo ze zákulisí, ze šaten i z hotelů a z cestování ze štací, kde Fešáci během 50 let projeli nejenom celou Českou republiku a Slovensko, ale také USA, Austrálii a v podstatě celou Evropu.

Předprodej od 3.4. 2017
LOUPEŽ VE VELKÉM STYLU (Kino Národka)
16.05.2017
LOUPEŽ VE VELKÉM STYLU
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Vstupné: Cena: 250,- / 200,- studenti, důchodci
Film USA *** Komedie, Krimi *** 96 min *** Přístupný od 12 let *** 2D *** Titulky
V zoufalé snaze platit účty a přežít kvůli svým blízkým se trojice kamarádů odhodlá riskovat všechno a přepadnout banku, která je připravila o jejich peníze.
FRÍDA KAHLO – KABARET ŽIVOTA (Městské divadlo)
18.05.2017
FRÍDA KAHLO – KABARET ŽIVOTA
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 250,-
Inscenace Frida Kahlo je inspirovaná životem slavné mexické malířky a aktivistky, která proslula nejen jako umělkyně, ale známými se staly také její životní osudy. Díky slavnému oscarovému filmu se Frida dostala i do podvědomí širší veřejnosti. Frida během života prošla mnoha těžkými zkouškami, ale nikdy neztratila chuť žít dál. Slavné jsou její milostné eskapády s mnoha slavnými muži i ženami své doby. S Fridou neprojdeme jen příběhem jejího života, ale také dějinným obdobím, které mělo vliv na utváření dnešního světa. Představení je ozdobeno temperamentní mexickou hudbou a nechybí ani humor a nadhled. Inscenace Frida Kahlo – kabaret života volně navazuje na komorní muzikál Edith Piaf – milovat k smrti. Živě doprovází Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara.

PŘEDPRODEJ OD 18.4.2017!

Hrají: Světlana Nálepková, Martin Sochor, Petr Pěknic
Režie: Jakub Maceček
ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL (Kino Národka)
18.05.2017

Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 17:00, 19:30
Film ČR, SR, Polsko *** Drama *** 130 min *** Přístupný *** 2D *** České znění
Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. RODINNÝ PŘÍTEL je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady
LITERÁRNĚ HUDEBNÍ KABARET (jiný provozovatel)
19.05.2017

Organizátor: Muzeum české loutky a cirkusu
Čas: 18:30
Literárně hudební mozaika divadelního spolku Dutam a jeho hostů.
STRÁŽCI GALAXIE VOL.2 (Kino Národka)
23.05.2017
STRÁŽCI GALAXIE VOL.2
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 17:00
Film USA *** Akční, sci-fi, komedie *** 136 min *** Přístupný od 12 let *** 2D *** České znění
V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.
STRÁŽCI GALAXIE VOL.2 - 3D (Kino Národka)
23.05.2017
STRÁŽCI GALAXIE VOL.2 - 3D
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Film USA *** Akční, sci-fi, komedie *** 136 min *** Přístupný od 12 let *** 3D *** České znění
V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.
HOTEL BLACKOUT (Městské divadlo)
25.05.2017

Organizátor: KIS + ŠOS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 100,-
Šumavský ochotnický spolek Prachatice
PREMIÉROVÉ PŘEDSTAVENÍ


Třeskutá komedie o mužích a ženách na síti i bez ní. Mojžíš, Izák, Eliáš, Ráchel a Ester žijí ve světě „nových zákonů“. Na začátku byla přeci jen temnota. Tak proč to zase jednou nezkusit?!
I Bůh řekl: „BUDIŽ TMA!“ Padá Vám síť? Tak si něco přejte! A přijďte!

Pořad není vhodný pro děti a mládež do 14 let!

PŘEDPRODEJ OD 18.4.2017!
Studio DECHEM - Michaela Tomišková a Jakub Janďourek / sklo (jiný provozovatel)
26.05.2017 - 27.07.2017

Organizátor: Galerie Neumannka
Výstava v Galerii Neumannka - vernisáž proběhne 26.5.2017 od 18.00 hod.
HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica (Městské divadlo)
28.05.2017
HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 350,-
Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.
Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica.
Dnes je Hradišťan profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech a natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů.

Předprodej od 24.4. 2017
AŤ ŽIJE KRÁL! - BALETNÍ POHÁDKA (Městské divadlo)
30.05.2017

Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:00
Vstupné: 50,-
Baletní představení žáků tanečního oddělení základní umělecké školy Prachatice v rámci akce ZUŠ OPEN.

PŘEDPRODEJ OD 18.4.!
PÁD (Kino Národka)
30.05.2017
PÁD
Organizátor: KIS Prachatice
Email: infocentrum@prachatice.eu
Telefon: 388 607 574
Čas: 19:30
Film USA *** Dobrodružný, Fantasy, Romantický *** 91 min *** Přístupný od 12 let *** 2D *** Titulky
Luce je poslána do internátní školy pro problémové mladistvé hned poté, co je obviněna ze žhářství, během něhož zemřel mladý chlapec. Ve škole plné zvláštních spolužáků potkává záhadného a odtažitého Daniela, který s ní ale nechce mít nic společného a až podezřele se jí vyhýbá. Luce se snaží zjistit jeho tajemství stůj co stůj. Nejen, že jí Daniel silně přitahuje, ale přijde jí na něm i něco velmi povědomého. Jako by ho snad znala tisíce let
ZUŠ OPEN (Velké náměstí)
30.05.2017

Organizátor: ZUŠ PRACHATICE
Čas: 15:00 - 20.00
ZUŠ OPEN je celorepublikový happening základních uměleckých škol na Velkém Náměstí Prachatice:
15:00 - 17:00 - "Open atelier” - mobilní výtvarný ateliér na Velkém náměstí, výstava v Zimní zahradě MěÚ

17:00 - 18:30 - “Open air” - multižánrový koncert žáků a učitelů ZUŠ ve velkém stanu na Velkém náměstí

19:00 - 20:00
- “Open dance” - taneční dvojpředstavení "Ať žije král" v Městském divadle (místenky za 50,- Kč budou v předprodeji v Infocentru).
Přednáška: Česko německé náboženské vztahy v době barokní (jiný provozovatel)
31.05.2017
Přednáška: Česko německé náboženské vztahy v době barokní
Organizátor: PRACHATICKÉ MUZEUM
Čas: 17:00
Přednáška v rámci přednáškového cyklu ČESKO – NĚMECKÉ VZTAHY V ČECHÁCH od počátků historie do dnešních dnů.
Přednáší Prof. Dr. Jiří Mikulec, CSc., Historický ústav Akademie věd ČR Praha.